Památky v Dubrovníku

Dubrovník - Rolandův sloupDubrovník je zaslouženě nazýván perlou Jadranu, a to především díky svému historickému centru, které je zapsáno na seznamu památek UNESCO. Každý rok se do tohoto překrásného město vydává tisíce turistů z celého světa.

Po založení města byly okolo něj vystavěny mohutné hradby, některé zůstaly dodnes stát neporušené a tak se po nich můžete toulat a obdivovat toto nádherné přímořské město i krásně azurově zbarvené moře. Hradby dnes chrání část města, která je obecně známá jako Staré město, do kterého se vstupuje dvěma branami. Na západní straně je to brána Pile, na jihovýchodní straně brána Ploče. Ze starého přístavu se lodí dostanete na ostrov Lokrum, oblíbený cíl turistů. Jsou zde výtečné podmínky pro plavání, mimo to se zde nachází slané jezero a pokud se vydáte východním směrem od přístavu, narazíte na nudistickou pláž.

Nejvýznamnější památky ve Starém městě byly vybudovány mezi 17. a 18. století. Z církevních památek stojí za zmínku například kostel svatého Blažeje, Sveti Vlaho, který je patronem celého města. Významné jsou i církevní stavby, například Františkánský kostel, katedrála Nanebevzetí Panny Marie nebo kostelík Sigurata.

Dalšími významnými památky jsou Knížecí palác, který je považován za nejkrásnější stavbu v celém Dubrovníku. Za prohlídku stojí i pevnost svatého Jana spolu s námořním muzeem. Kromě tohoto muzea zde najdete i galerie, dále výstavní a koncertní síně. Během letní sezóny se zde konají divadelní představení pod širým nebem.

Vyberte si z široké nabídky zájezdů do Dubrovníku!

Ne jen Staré město stojí za návštěvu. V Dubrovníku se určitě zajděte podívat i do hlavního přístavu na předměstí Gruž, kde se můžete projít místním tržištěm. Na náměstí Luža se tyčí Rolandův sloup, který je místními obyvateli chápán jako symbol svobodného Dubrovníku. Zavítat musí také do paláce Sponza, ve kterém dnes sídlí státní archiv a v němž jsou uchovány velmi vzácné rukopisy.

© Copyright 2024 | Dubrovnik (Chorvatsko) | www.edubrovnik.cz
Provozuje: TravelBees.cz