Ubytování a stravování v Dubrovníku

Dubrovník - hotel v DubrovníkuVzhledem k tomu, že Chorvatsko patří mezi velmi často navštěvovaná letoviska, najdete v Dubrovníku velké množství různých ubytovacích zařízení odlišné kvality. U většiny hotelů se nachází celoročně vyhřívaný bazén s mořskou vodou, samozřejmostí je pak sauna a masážní salóny. V hotelech jsou také mnohdy k dispozici diskotéky, a nebo taneční terasy.

Za ubytování v těch nejvíce luxusních hotelech zaplatíte přes 300 EUR. Na poloostrově Lapad můžete sehnat ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu od 70 EUR. Pokud budete hledat levnější ubytování, měli byste se podívat po nabídce zdejších penzionů. Další možností, kde se můžete ubytovat, je pronájem soukromých apartmánů. Pokud budete mít štěstí, můžete se ubytovat v soukromí ve starém městě uvnitř hradeb. S rezervací si ale pospěšte, protože tato možnost je velmi oblíbená a obsazeno tu bývá i mimo hlavní sezónu.

Vyberte si z aktuální nabídky zájezdů do Dubrovníku!

Nejvíce hotelů se nachází ve starém městě za branou Pile ve čtvrti Boninovo. Vybrat si zde můžete z celé řady různě kvalitních hotelů, od přepychově vybavených až po jednoduše zařízené. Pokud ale toužíte po luxusním ubytování, musíte zamířit za druhou bránu vedoucí do oblasti starého města, za bránu Ploče. Tady se totiž nacházejí ty nejluxusnější hotely v celém Dubrovníku.

Nabídka stravovacích zařízení je v Dubrovníku dostatečná. Najdete tu spoustu restaurací nabízejících dalmatské speciality. Častými jídly jsou zde samozřejmě pokrmy připravované z ryb a dalších mořských specialit. Velkou lahůdkou jsou například ústřice. Jako studené speciality jsou někdy nabízeny například sardinky nebo pršut. V oblasti starého města najdete asi největší koncentraci různých podniků zvoucí turisty i místní občany k posezení. Nachází se zde také irský bar kde se podává černé pivo Guiness. Ochutnat byste měli i vína pocházející z této oblasti.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Dubrovnik (Chorvatsko) | www.edubrovnik.cz
Provozuje: TravelBees.cz